12 Eylül 2012 Çarşamba

İlk Ciddi Hastalığımız

Ceydacım doğduğundan 20 aylık olana kadar ufak tefek soğuk algınlığının dışında ciddi bir rahatsızlık geçirmemişti.Geçtiğimiz hafta salı günü ateşlendi.Akşam saat 7 civarında babası işten geldiğinde fark etti.Ceyda ile parka gitmiştik ve eve gelince de banyo yaptırmıştım.Akşam yemeği için sofra hazırlarken babası gelip de Ceyda'yı öpünce ateşi var gibi dedi.Ben de o zaman fark ettim.

Ateşi 39,5 'a kadar yükseldi.O geceyi ateş düşürücüler ve de ılık duş ile geçirdik.Önceden de ateşlenmişti ve doktora gitmeden ateşi kontrol altına alıp geçirmiştik.Ceyda'nın da bünyesi epey dayanıklıdır.Tam bu aralar 4 tane de köpek dişi çıktığı için yine dişten ateşlenmiştir diye düşündük.Ertesi gün ateşi 37,5 ile 38,5 arasında idi fakat su bile içmiyordu.Azcık emmek istiyor onu da kısa sürede kesiyordu.O günü de öyle geçirdik ama ertesi sabah kusmaya da başlayınca beni bir telaş aldı.Bu diş falan değil dedim ve soluğu doktorda aldık. Veeee bademcikleri iltihaplanmıştı. :(( Kuzucum boşuna bir şey yiyip içmek istemiyormuş.Bademciklerini ben de gördüm.

Çok üzüldük çünkü ilk defa antibiyotik kullanmak zorunda kalıyorduk.Doktora gittiğimiz gün ateşi düşmüştü ama bademcik iltihabı ancak antibiyotik ile geçebilirdi.Hastane de idrar ve kan testleri de yaptılar.İlk defa idrar torbası takıldı ve Ceyda buna da çok tepki gösterdi.Epey ağladı.Neyse idrar alabildik ve tahlil sonuçlarımız da temiz çıktı.Zaten şu anda da gayet iyi.Tekrar parka da gitmeye başladık.:)

İlk ciddi hastalığımızı da böylelikle atlatmış olduk. İnsan tecrübe etmeden bazı şeyleri gerçekten anlayamıyor.Burun akıntısı, hapşırık yok diye hemen diştir diye düşündüm.Halbuki hiç bademcik iltihabını hesaba katmadım.İnsan düşünemiyor gerçekten.

Bunu da çok şükür az hasarla atlattık.Kulak iltihabı vs. şeyler olmadı çok şükür.Herkese sağlıklı günler diliyorum.

3 yorum:

 1. Geçmiş olsun.Sağlıklı günler.

  YanıtlaSil
 2. Masallahiniz var 20 aydan sonra antibiyotik kullanilmis...bizimkilere kucucukken verildi..

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler Nurdan.
  Biz de keşke hiç antibiyotik kullanmasaydık diyoruz ama bademcik iltihabı olunca ses çıkaramadık. Neyse inşallah bundan sonra gerek olmaz.

  YanıtlaSil